سرپرست وزارت خارجه گفت: امروز همبستگی و همراهی کشورهای منطقه بیش از گذشته است و هر چه کشورهای منطقه پیوندهای نزدیک تری داشته باشند، ما منطقه ای امن تر و با ثبات تر خواهیم داشت.

به گزارش خبرگزاری مهر، «علی باقری» سرپرست وزارت امور خارجه در یکی دیگر از دیدارهای خود در حاشیه نشست وزرای امور خارجه کشورهای عضو بریکس با مورات نورتلئو وزیر خارجه قزاقستان در خصوص موضوعات مورد اهتمام مشترک در عرصه روابط دوجانبه و منطقه گفتگو وتبادل نظر کرد.

سرپرست دستگاه دیپلماسی تاکید کرد: آیت الله رئیسی از آغاز ریاست جمهوری شأن اهمیت زیادی به سیاست خارجی و تعامل با کشورهای مختلف جهان در راستای تثبیت ثبات و صلح و امنیت پایدار داشت و در این راستا برای کشورهای همسایه و منطقه و مسلمان اهمیت ویژه‌ای قائل بودند.

باقری خاطرنشان کرد: امروز همبستگی و همراهی کشورهای منطقه بیش از گذشته است و ما اعتقاد داریم هر چه کشورهای منطقه پیوندهای نزدیک تری داشته باشند، ما منطقه‌ای امن تر و با ثبات تر خواهیم داشت.

وی نقطه شروع سیاست همسایگی دکتر رئیسی را اعتماد متقابل سیاسی خواند که با پیوندهای مستحکم اقتصادی، مناسبات پایداری را میان همسایگان رقم خواهد زد.

وی با اشاره به فرصت‌های فراوان و برخی چالش‌ها در روابط بین کشورهای منطقه تاکید کرد: برای گذر موفق از مشکلات و چالش‌ها و اختلافات همواره باید گفتگو را بعنوان یک اصل میان خود حاکم کنیم.

 همبستگی و همراهی کشورهای منطقه بیش از گذشته است

باقری تاکید کرد: مهم‌ترین تهدید کنونی در منطقه جنایت و نسل کشی صهیونیست‌ها در غزه است و مواجهه با تهدید صهیونیست‌ها و کمک به مردم مظلوم غزه هم وظیفه انسانی و اسلامی ما و هم حرکت در مسیر تأمین ثبات و امنیت منطقه است.

مراد نورتلئو، معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه قزاقستان نیز در این دیدار مجدداً مراتب تسلیت و همدردی دولت و مردم کشورش را بابت ضایعه شهادت رئیس جمهور و وزیر خارجه ایران ابراز داشت.

وی با اشاره به خاطره خوب سفر دکتر رئیس جمهور و وزیر خارجه شهید به قزاقستان تاکید کرد: ما باید با تلاش مشترک مسیر ایشان در توسعه روابط را در راستای منافع و امنیت دو کشور ادامه دهیم.

وی افزود: عزم ما در مورد همکاری نزدیک با تهران راسخ است و ما شرکای خوبی در عرصه‌های منطقه‌ای در حمایت از یکدیگر هستیم.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا دیدگاه خود را از طریق فرم زیر اسال نمایید

نظرسنجی

مارا دنبال کنید